Change Org’ta ABD yetkililerine seslenebilmek ve adaleti sağlamak için kampanya başlatıldı

Kenan GÜRBÜZ

Kampanya sloganı olarak “Bir katilin kaçarak adaleti satın almaya çalışmasına dur de!” başlığının kullanıldığı dikkat çekti.

Change Org’ta Murat Sarlak adlı kullanıcı ABD yetkililerini, adaleti sağlamak için Türk yetkilileri ile işbirliği yapmaya ve suçluları iade etmeye çağıran bir kampanya başlattı.

Ehliyeti olmayan 17 yaşındaki Timur Cihantimur, Oğuz Murat Acı’nın hayatını kaybetmesine, 4 kişinin yaralanmasına neden olmuş, annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır’a ardından ABD’ye kaçırılmıştı.
Murat Sarlak, ABD yetkililerini, adaleti sağlamak için Türk yetkilileri ile işbirliği yapmaya ve suçluları iade etmeye çağıran bir kampanya başlattı.

Destek olmak için imzala paylaş ifadelerine yer verilen kampanya da şu ifadelere yer verildi:

“Masum bir kişiyi öldüren ehliyetsiz sürücü, kurbanların cep telefonlarını alıp yardım çağıramayacakları şekilde onları ölüme terk etti. Bu bir cinayettir ve benim vicdanımı acıtıyor. Şu anda Amerika’da gülüp eğleniyorlar.

Eylem Tok, 17 yaşındaki ehliyetsiz oğluna lüks bir araba verdi, o da İstanbul’da emniyet şeridinde duran bir gruba çarparak bir kişinin ölümüne ve dört kişinin yaralanmasına neden oldu. Bu korkunç olayın ardından hem oğlu hem de kendisi için Türkiye’de tutuklama emirleri çıkarıldı.

Eylem Tok ve oğlu Timur’un, yaptıklarının ve sonuçlarını gözetmeden Amerika sokaklarında dolaştıkları anlaşılıyor. Hayatını kaybeden 30 yaşındaki Türk vatandaşının ailesi, Amerika’daki yetkililerden adalet bekliyor.

Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) istatistiklerine göre, motorlu araç kazaları ABD’de 1-54 yaş arasındakiler arasında ölümün önde gelen nedenlerinden biridir, bu konunun ne kadar ciddi olduğunu ortaya koymaktadır (kaynak: CDC). Böylesine dikkatsiz davranışların cezasız kalması, çok tehlikeli bir emsal oluşturur.

KİMSE YURTDIŞINA HIZLICA UÇABİLECEK KADAR ZENGİN OLDUĞU İÇİN…

ABD yetkililerini, adaleti sağlamak için Türk yetkilileri ile işbirliği yapmaya çağırıyoruz. Kimse, lüks arabalar alabildikleri ve yurtdışına hızlıca uçabilecek kadar zengin oldukları için adalete hesap vermekten kaçamamalıdır.

Lütfen bu durumun kurbanları için adalet telep eden bu kampanyayı imzalayın; desteğiniz her şeyi değiştirebilir!”

Kampanya linki: chng.it/NNRcPysf

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x